Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FIFA Başkanı Infantino ve UEFA Başkanı Ceferin’i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UEFA Şampiyonlar Ligi finali için İstanbul’a gelen FIFA Lideri Gianni Infantino ile UEFA Lideri Aleksander Ceferin’i farklı karşıladı. Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde düzenlenen toplantıya Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi de katıldı.

FIFA Lideri Infantino, Türkiye’nin tam bir futbol ülkesi olduğunun altını çizerek, Avrupa’nın yanı sıra Afrika ve Orta Asya ile ortak gerçekleştirilecek her projeye destek vereceklerini vurguladı.

İlgili Makaleler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, futbol altyapısında son 10 yılda büyük bir atılım olduğunu, gerek yeni statların yapılması gerekse mevcut statların yenilenmesi konularını bizzat takip ettiğini belirterek, FIFA Başkanı’na gösterdikleri katkılardan dolayı teşekkür etti. yakın işbirliği.

UEFA Lideri Ceferin, kıtaları birleştiren İstanbul’daki finalin futbolun birleştirici gücüne de katkı sağlayacağına inandığını, hazırlıkların heyecanlı geçtiğini belirtti. Ceferin, akşamki finalin 2005’teki unutulmaz final gibi büyük bir futbol şöleni olarak anılmasını diledi.

Türkiye’nin uluslararası spor düzenlemeleri konusunda çok tecrübeli ve başarılı bir ülke olduğuna dikkati çeken Ceferin, “Şampiyonlar Ligi finalimize ev sahipliği yapan başta Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Başarılı organizasyonun yanı sıra güvenlik önlemleri de en üst düzeydedir. Tüm futbolseverler İstanbul’da kendilerini güvende hissediyor ve final heyecanını yaşıyor.”

Futbolun tüm dünyayı birleştirici gücüne vurgu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin spor alanında her türlü emri başarıyla yerine getirecek kapasitede olduğunu söyledi. Bu akşam yapılacak UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin en keyifli şekilde gerçekleşmesi için özverili ve özverili bir şekilde çalışan UEFA Lideri Ceferin’i ve Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi’yi tebrik etti.

Öte yandan toplantıda  FIFA Lideri Gianni Infantino, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a forma ve kaptanlık kol bandı hediye etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habersulusaray.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu